Önemli Bilgiler ve Kurallar

KATILIMCI EL KİTABI HAKKINDA

Stant alanınız hakkında her türlü bilgi ve Teknik İhtiyaçlarınızı belirtebileceğiniz ayrıca Fuar ile ilgili her türlü detaylı bilgi ve kuralları içeren Katılımcı El Kitabı'na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Lütfen Katılımcı El Kitabı'nı okumanızı ve teknik siparişleriniz için son gönderim tarihini beklemeden tarafımıza iletmenizi önemle rica ederiz.

Katılımcı El Kitabına ulaşmak için tıklayınız

COVID-19 ÖNLEMLERİ İÇİN KATILIMCI REHBERİ

COVID-19 sürecini takiben HYVE FUARCILIK olarak düzenleyeceğimiz fuarın güvenliği bizler için önem taşımaktadır. Fuar alanı içerisinde COVID-19 risklerini görmek, önlem almak ve gerekli teşvik ile çalışmaların yapılmasını sağlamak organizatör firmanın sorumluluğundadır. Ancak Katılımcılarımızın kendi stantları içerisinde yapılması gereken çalışmaların, kendi sorumluluğunda olduğunu ayrıca bildirmek isteriz. Buna göre aşağıda yer alan “COVID-19 Katılımcı Rehberi” dosyasını dikkate almanızı önemle rica ederiz.

Covid-19 Önlemleri Katılımcı Rehberi ve Videosuna ulaşmak için lütfen tıklayınız

GENEL ÖNEMLİ KURALLAR

TOBB’un “Kapalı Alanda Düzenlenecek Fuar Kuralları” adlı genelgesinde yer alan sağlık ve güvenliğiniz açısından önemli kuralları sizlere hatırlatmak isteriz.

 • Stant içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ‘Biyosidal Ürün Ruhsatı’ bulunan el dezenfektanları bulundurulması, Ziyaretçilerin stantlarda bulunan ürünlere dokunması halinde hemen sonrasında bu ürünlerin hijyeninin sağlanması gerekmektedir.
 • Sosyal mesafeyi koruyacak şekilde stant tasarımlarınızı projelendirmek ve anlaşmalı ISG danışman Firmamız NEHİR ISG’den onay/ destek almanızı önemle rica ederiz. Her sene olduğu gibi projesini onaylatmayan firmaların alana girişine izin verilmeyecektir.
 • 25-28 Kasım 2020 tarihleri arasında alana giriş yapmak isteyen tüm Ziyaretçilerin “HES KODU” ve vücut ısı kontrolünden sonra alana girişleri mümkün olacaktır.
 • Alana giriş yapacak ve/veya alanda görev yapacak herkes vücut ısı kontrolünden geçmek zorundadır. Ateşi 38’in üzerinde olan ve/ veya hastalık belirtisi gösteren kişiler fuar alanına alınmayacaktır.
 • Tüm stant kurulum ve söküm süreçlerinde alanda çalışma yapacak stant tasarım firma çalışanlarının maske ve yelek olmadan alana girişlerine izin verilmeyecektir.
 • Açık ikram ve ürün tadımı yasak olduğundan sadece daha önce hazır edilmiş ve paketlenmiş ürün dağıtımına izin verilecektir. İkram ve ürün tadımı amacıyla verilen ürünlerin fuar alanında tüketimi yasaktır.
 • Katılımcı firma personellerinin ve ziyaretçilerin stant içinde ağız ve burun kapalı kalacak şekilde maske takması zorunludur. Ayrıca siperlik gibi ek koruyucular kullanılması önerilmektedir.
 • Katılımcının stant alanı içerisinde personel ve ziyaretçilerin sosyal mesafe kurallarına uymalarını sağlamak amacıyla yönlendirmeler yapması zorunludur.
 • Fuar alanında sigara içilmesi yasaktır.

STANT KURULUM SÜRESİ

Stantların dekorasyonu için Katılımcılara 2 günlük süre ayrılmıştır. (23 Kasım saat 09:00’dan 24 Kasım saat 18:00’a kadar.) Stant montaj çalışmalarını 24 Kasım 2020, saat 18.00’a kadar bitirmemiş Katılımcılara, stant tamamlanana kadar saat başı 2.000 TL (KDV dahil) cezai işlem uygulanacaktır.
 • 2 günlük kurulum sürecinde İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına uygun olmadığından 2 katlı projelerin yapımına izin verilmeyecektir. 2 günlük kurulum sürecinde sonlanmayacak projeler yerine, kurulumu modüler projeler yapılması önerilir.
 • Fuar alanında kaynak kullanımı İş Güvenliği ihlallerine neden olduğundan ve riskler oluşturduğundan yasaktır.
 • Fuar alanında her çeşit (su bazlı, kimyasal) boya kullanımı yasaktır.
 • Covid-19 Önlemleri ve Kontrolleri sebebi ile araç girişlerinde gecikme yaşanabilir.

İSG EVRAK GÖNDERİMİ ve PROJE DENETİMİ

Fuar alanında kurulacak her Özel Tasarımlı Stant projesi için Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği firmasından onay alınması zorunludur. Ayrıca fuar alanına girecek herkes için (Firma Sahibi, Katılımcı, Dekoratör vs.) SGK Hizmet Dökümü başta olmak üzere, İSG için gerekli tüm belgelerin Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği firmasına gönderilmesi zorunludur.
Detaylı bilgi için;
NEHİR İSG & EVRAK
Yetkili Kişi: Duygu Saka
GSM: 0545 830 12 08
E-Posta: isgdanismani@nehirisgm.com


PROJE DENETİMİ ve KONTROL
Yetkili Kişi: Muhammet Yıldırım
GSM: 0537 062 54 02
E-Posta: projedanismani@nehirisgm.com

 

FUAR ALANINDA ÇALIŞMA KOŞULLARI

Fuar alanında alçı ve alçı tozu türevli her türlü levha, panel (kartonlu alçı plaka v.b.), çimento türevli her türlü levha, panel ile yapılacak uygulamalara ve toz torbası olmayan ahşap kesim uygulamalarına izin verilmeyecektir. Montaj ve demontaj esnasında fuar alanına girişi onaylanmış ve giriş kartları basılmış bütün çalışanların, alanda Kişisel Koruyucu Donanımları (Baret, eldiven, ayakkabı, gözlük, maske vb.) kullanması zorunludur.
 

FUAR ZİYARET GÜNLERİNDE MALZEME KAPILARI KULLANIMI

25-28 Kasım 2020 tarihleri arasında malzeme girişleri; sabah 08:30-09:30 saatleri arasında, akşam 18:30-20:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Bu saatlerin dışında malzeme kapıları açılmayacaktır.
  

FUAR SÜRESİNDE STANT ÇALIŞMALARI

Fuarın ziyaretçilere açık olduğu 10:00-18:00 saatleri arasında stant içi çalışmalara (tamirat, tadilat vb.) izin verilmez. Ziyaret saatleri sonrası 18:30 ile 20:00 arasında stantta çalışma yapacak katılımcılar Organizatör Ofisi’nden izin almak zorundadır. Aksi bir durumda ekipler içeri alınmayacak ve çalışmalarına müsaade edilmeyecektir.
  

ÜRÜN TADIMI VE İKRAM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından belirlenen kurallar kapsamında ürün tadımı amacıyla açıkta ikram edilen yiyecek, içecek gibi gıdaların sergilenmesi ve ortaya tadımlıklar bırakılması yasaktır. Verilen ikramların paketlenmiş olması zorunludur. Paketli verilecek ürünlerin fuar alanı içerisinde tüketilmesi yasaktır.
 

GÜVENLİK

Fuar alanının genel güvenliği Hyve Fuarcılık tarafından sağlanmaktadır. Alanın büyüklüğü ve kalabalık olması göz önüne alındığında, Katılımcı’ ya ait tüm stant malzemelerinin sorumluluğunun yine Katılımcıya ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Hyve Fuarcılığın bu konuda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kıymetli eşya ya da malzemelerinizin kilitli bir yerde saklanması ve sigorta yaptırılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
 

STANT SÖKÜMÜ

Standart Stant: En geç 28 Kasım 2020, saat 24:00’a kadar.

Stantsız-Özel Tasarımlı Alanlar: En geç 29 Kasım 2020, saat 12:00’ a kadar.

Fuarımız 28 Kasım 2020, Cumartesi akşamı saat 16:00’da sona erecektir. Stant yetkililerinin söküm sırasında aşağıda belirtilen kurallara uyması zorunludur.
 • Saat 16:15’te stant elektrikleri kapatılacaktır. Söküm işleri için kullanım elektriği kanallardan ayrıca verilecektir.
 • Saat 17:00’dan sonra stant söküm işleri başlayacaktır. 17:00’dan önce söküm ekipleri alana alınmayacaktır. İş Sağılığı ve Güvenliği gereği, Ziyaretçilerimiz salonlardan tamamen çıkarılmadan stant sökümüne izin verilmeyecektir.
 • Saat 17:00’dan sonra stantların sökülmesi başlayacağından, stantlardaki tüm malzemelerin güvenliği Katılımcılarımızın sorumluluğunda olacaktır.
 • Saat 18:30’dan önce alandan malzeme çıkarılmasına izin verilmeyecektir.
 • Koridor halıları kaldırılmadan araç girişine izin verilmeyecek ve malzeme kapıları açılmayacaktır.
 • Fuar demontaj süresi için; 28 Kasım 2020 saat 20:00' dan, 29 Kasım 2020 saat 12:00'a kadar stant malzemelerinin taşınması amaçlı ücretli forklift hizmeti verilir.
 

MOLOZ ATIMI

Katılımcı, 29 Kasım 2020 günü saat 12:00’a kadar, tüm stant malzemelerini fuar alanından tamamen kaldırmış olmalıdır. Verilen söküm süresi içinde stant alanının katılımcı tarafından temiz bırakılması gerekmektedir. Katılımcılarımız, stant molozlarının HYVE FUARCILIK tarafından atılmasını yazılı talep etmesi durumunda, kamyonet adet fiyatı üzerinden 1.750 TL (KDV dahil) atım bedeli olarak Katılımcıya fatura edilir. Katılımcıların söküm zamanı alandan çıkış onayı için stant alanlarını temiz olarak bırakmaları ve Stant Alanı Teslim Tutanağını HYVE FUARCILIK yetkililerine onaylatmaları gerekmektedir. Stant tasarımını ve kurulumunu gerçekleştirecek taşeron firmanız ile yaptığınız sözleşmenizde moloz atım zorunluluğu ile ilgili maddelere yer vermeniz önerilmektedir.
 
HYVE Operasyon Departmanı
WhatsApp Operasyonel Destek:
 +90 530 231 60 52
 
Katılımcı El Kitabı
COVID-19 Katılımcı Rehberi
Bize Ulaşın!

Müşteri Deneyimi Ekibi
worldfood.destek@hyve.group
+90 212 291 83 10

WhatsApp Operasyonel Destek Hattı
+90 530 231 60 52

ORGANIZED by hyve.group

Bizi takip edin!


   

#WorldFood2021 #worldfoodistanbul